KATEŘINA NĚMCOVÁ - vocal

Kateřina Němcová - zpěv

Katka se narodila dne 20. září v České Lípě a sudičky jí do vínku přiřkly činorodost, samostatnost, svéráznost a ženskou vyřídilku – ideální atributy pro sólový zpěv.

Již v předškolním věku se poprvé sama postavila před obecenstvo při vítání nových občánků. Pravda větši posluchačů byla mimina ale i ta, dle zápisu do pamětní knihy ONV Česká Lípa, radospně žvatlala. V druhé třídě ZŠ nastupuje Kateřina do lidušky a protože zjistila, že ke zpěvu nepotřebuje ani kapelu ani jiné zpěváky (byť doprovodné), přihlašuje se hned na sólový zpěv. A další příležitosti zpívat na sebe nedaly čekat. Pěvecké soutěže, dětské pořady a později (více později) zábavy, plesy a další hudební akce. Vše sólový zpěv.

Zásadním zlomem bylo pro mladou Kateřinu (8let) když ji rodiče Lucie a Otta Němcovi začínají brát s sebou do vlastní kapely Duo Galaxie. Otta je vynikající muzikant ale nakonec přiznal, že s Katky povahou ji raději veme „na kšeft“, než aby ji nechal samotnou bez dozoru. I když se již Otta o Kačku nebojí, zpívá Kateřina s Duo Galaxií dodnes. A to pro její hudebnost.

V 9-ti letech se Kateřina ocitá v pěveckém sboru Camella v Novém Boru ale stejně ji více táhne sólový zpěv. V téže době bere i hodiny zpěvu u paní Nopové (vokály K. Gotta).

Makat na sobě a dál se posunout to je období přes střední školu. Zde je hudební můza Kateřiny vystavena velké zkoušce. Jelikož Kateřina studuje sportovní gymnázium – atletiku, brzy zjišťuje, že vyhrát závody ve sprintu, skoku do dálky nebo trojskoku je stejně opojné jako stát na pódiu. A Kateřina byla úspěšná i tady. Soutěže na krajské úrovni, republikové úrovni i soutěže mezinárodní. Karty života však zamíchá zranění způsobené přetaženým tréningem, následná operace a konec sportovním ambicím. Gymnázium opouští a ukončuje střední vzdělání maturitou v oboru ekologie a ochrana životního prostředí. A přichází rozhodnutí studovat dál. ČZU v Praze – studium aplikované ekologie. Jak Kateřina říká: „Rozhodla jsem se, tak jsem prostě odjela do Prahy“. Teď jsem ve třeťáku. Peníze jsou třeba – tak Kateřina při škole pracuje. Nejprve  v realitce a nyní v České televizi, … práce se nebojím. Opět se vracím k paní Nopové a panu Větrovcovi na hodiny zpěvu.

Chci být profi zpěvačkou ale čeká mne ještě hodně práce.

 

NÁSTROJOVÉ VYBAVENÍ

Kateřina tvrdí, že nejlepším nástrojem na zpěv je její koupelna.

Kontakt

Ing.MUStr. Karel Polách Big Band Trumpets +420 777 34 44 20 karel.polach.cz@gmail.com