Ing. MUStr. Karel Polách trumpeta - manager orchestru

Pří studiích na vysoké škole v Praze začal navštěvovat tehdy ještě Lidovou konzervatoř, později Základní uměleckou školu pro pracující. A jelikož si se studiem dával načas, nakonec tato získala statut střední školy a nový název Konzervatoř Jaroslava Ježka. Studium zakončil maturitou. Zde se seznámil s Jiřím Volfem a založili orchestr Big Band Trumpets. Veliká láska k velkokapelovému swingu předurčuje žánrovou orientaci kapely. Snaha odlišit se od ostatních kapel vedla k redukci klasického big bandu pouze na trumpetovou sekci, rytmiku a posléze i zpěv. Karel Polách to odůvodňuje tím, že nejkrásnější kluci - trumpetisté, stojí vždy vzadu a tak po vynechání saxofonů a trombónů se trumpetová sexe konečně dostává do první řady.

V letech 1983 do 1998 je Karel Polách téměř pravidelným frekventantem Letní jazzové dílny Karla Velebného ve Frýdlantě v Čechách. Tady potkal Zbyňka Bartoše, který jej přizval do Viktoria Big Bandu. Po několikaleté pauze se opět setkali a vznikla z toho dodnes trvající spolupráce.

Dnes Karel Polách hraje v již zmíněném orchestru Big Band Trumpets, dále pak hostuje v orchestrech Karla Tesaře a Armína Reicha.

NÁSTROJOVÉ VYBAVENÍ

Trumpeta: Adams Custom SeriesA4 Selected Model Large 0,4

                 Getzen Capri

Křídlovka: St. Michael

 

NÁTRUBKY

GIARDINELLI NEW YORK 3M, JEROME CALLET 7S, JEROME CALLET 3S, SPEZIAL BRUNO TILZ4AE, SCHILKE 15A4, SCHILKE 14, Denis Wick (fluegelhorn), LIBOR TOMÁNEK MAXTON ser. BE15.

 

Kontakt

Ing.MUStr. Karel Polách Big Band Trumpets +420 777 34 44 20 karel.polach.cz@gmail.com